Turbo Air JUR-36S-N6 J Series Reach-in Refrigerators
SKU: JUR-36S-N6
/each
Free Shipping
Want to speak to an expert?
Manufacturer Turbo Air
Brand name J Series
Certifications cETLus, ETL-Sanitation
Height 28.75in
Width 35.38in
Depth 23.63in
Shipping Weight 181.0lbs
Door Type solid
Exterior Finish stainless steel & galvanized steel
Compressor HP 1/6 HP
Width 36" - 47"
Access Type doors
Refrigeration self-contained, side mounted
Size 1 section
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply