True Mfg. – Premier Bar TBR60-PTSZ1-L-S-SS-SS-1 Back Bar Coolers
SKU: TBR60-PTSZ1-L-S-SS-SS-1
/each
Free Shipping
Want to speak to an expert?
True Premier 60" pass-thru back bar cooler: stainless steel, 4 locking doors, LED, R290, holds up to 89 six-packs. Made in USA.
Manufacturer True Mfg. – Premier Bar
Certifications cULus, UL EPH Classified, Made in USA
Height 34.75in
Width 60.0in
Depth 27.0in
Door Swing swing door(s)
Top Finish stainless steel top
Refrigeration Location self-contained, side mounted
Width (side - side) 59 - 72 inches
Exterior Finish stainless steel exterior
Door Type solid
Door Qty 4 doors
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply