True Mfg. - General Foodservice TUC-60-32D-2-HC~SPEC3 SPEC SERIES Reach-in Refrigerators
SKU: TUC-60-32D-2-HC~SPEC3
/each
Free Shipping
Want to speak to an expert?
Manufacturer True Mfg. - General Foodservice
Brand name SPEC SERIES
Certifications UL EPH Classified, Made in USA
Height 29.75in
Width 60.25in
Depth 32.25in
Shipping Weight 345.0lbs
Access Type doors & drawers
Door Type solid
Refrigeration self-contained, side mounted
Exterior Finish stainless steel exterior
Size 2 section
Compressor HP 1/10 HP
Width 60" - 71"
Specifications SPEC SERIES® Deep Undercounter Refrigerator, 33 - 38°F, side mounted self-contained refrigeration, SPEC Package 3 includes: stainless steel top, (1) heavy-duty stainless steel door, (2) PVC coated adjustable wire shelves, (2) drawers each, accommodates (2) 12" x 20" x 8" food pans (NOT included), steel handles, electronic temperature control with digital temperature display, stainless steel sides & back, stainless steel interior, view spec sheet for electrical information & certifications, Made in USA
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply