Steel Works Stainless SWFW-8-12HDLL Commercial Faucets & Plumbing Case of 20
SKU: SWFW-8-12HDLL
/case
Free Shipping
Want to speak to an expert?
Steel Works Stainless SWFW-8-12HDLL heavy-duty wall mount faucet, 8" centers, 12" spout—durable commercial-grade plumbing solution.
Manufacturer Steel Works Stainless
Shipping Weight 0.1975lbs
Faucet Centers 8" centers
Spout / Nozzle Type standard swing / swivel spout
Mounting wall mount
Spout Length (overall) 12 - 14" spout
Specifications Faucet, wall mount, 8" center, 12" spout, heavy duty
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply