Rubbermaid Commercial Products FGH236000000 Gripper Broom & Mop Handle Case of 12
SKU: FGH236000000
/case
Want to speak to an expert?
Rubbermaid Gripper 60" vinyl-coated aluminum mop handle with yellow head, durable, slip-resistant, fits 5" headbands. Made in USA.
Manufacturer Rubbermaid Commercial Products
Brand name Gripper
Certifications Made in USA
Width 60.0in
Shipping Weight 1.6658333333333333lbs
Style jaw release
Handle Material aluminum
Length 60"
Frame with frames
Specifications Gripper® Wet Mop Handle, 60"L, vinyl-coated aluminum with yellow plastic head, for use with 5" headbands only, Made in USA
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply