Rubbermaid Commercial Products FGH216000000 Gripper Broom & Mop Handle Case of 12
SKU: FGH216000000
/case
Want to speak to an expert?
Rubbermaid Gripper 60" wet mop handle, durable wood with yellow plastic head, fits 5" headbands for secure, reliable mopping.
Manufacturer Rubbermaid Commercial Products
Brand name Gripper
Width 60.0in
Shipping Weight 1.4158333333333333lbs
Style jaw release
Handle Material wood
Length 60"
Frame with frames
Specifications Gripper® Wet Mop Handle, 60"L, wood with yellow plastic head, for use with 5" headbands only
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply