John Boos WALKCT12030-V Boos Block Countertop Food Displays
SKU: WALKCT12030-V
Want to speak to an expert?
John Boos 120" x 30" American Black Walnut countertop, 1.5" edge-grain, Varnique finish—durable, premium display surface.
Manufacturer John Boos
Brand name Boos Block
Height 1.5in
Width 120.0in
Depth 30.0in
Shipping Weight 136.0lbs
Construction wood, walnut
Width (side - side) 120"
Backsplash no backsplash (flat)
Depth (front - back) 30"
Thickness 1-1/2"
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply