John Boos WALKCT10832-V Boos Block Countertop Food Displays
SKU: WALKCT10832-V
Want to speak to an expert?
John Boos 108"x32" American Black Walnut countertop, 1.5" edge-grain with Varnique finish—durable, premium food display surface.
Manufacturer John Boos
Brand name Boos Block
Height 1.5in
Width 108.0in
Depth 32.0in
Shipping Weight 131.0lbs
Thickness 1-1/2"
Depth (front - back) 32"
Construction wood, walnut
Width (side - side) 108"
Backsplash no backsplash (flat)
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply