John Boos CHYKCT2-12048-O Boos Block Countertop Food Displays
SKU: CHYKCT2-12048-O
GTIN: 662969837037
/each
Free Shipping
Want to speak to an expert?
John Boos 120"x48" American Cherry countertop, 2-1/4" edge-grain, full-length construction with penetrating oil finish for durability.
Manufacturer John Boos
Brand name Boos Block
Height 2.25in
Width 120.0in
Depth 48.0in
Shipping Weight 415.0lbs
Thickness 2-1/4"
Backsplash no backsplash (flat)
Width (side - side) 120"
Construction wood, cherry
Depth (front - back) 48"
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply