FWE / Food Warming Equipment Co., Inc. UCU-72-512AL Queen Mary & Banquet Cart
SKU: UCU-72-512AL
/each
Free Shipping
Want to speak to an expert?
FWE UCU-72-512AL Queen Mary cart: heavy-duty 5-shelf aluminum utility cart, 1200 lb capacity, 8" casters, full-extension bumper.
Manufacturer FWE / Food Warming Equipment Co., Inc.
Height 68.0in
Width 75.0in
Depth 29.0in
Shipping Weight 180.0lbs
Height 67" - 72"
Construction aluminum
Depth (front - back) 25" - 30"
Width (side - side) 73" - 78"
Shelves 5
Specifications Queen Mary Utility Cart, (5) 27" x 73" shelves with flanged up edges spaced 12" apart, open welded tubular frame, (1) heavy duty push handle, aluminum construction, full extension bumper, 8" poly. casters, 1200 lb. capacity
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply