FWE / Food Warming Equipment Co., Inc. UCE-609-62 Queen Mary & Banquet Cart
SKU: UCE-609-62
/each
Free Shipping
Want to speak to an expert?
Manufacturer FWE / Food Warming Equipment Co., Inc.
Height 64.25in
Width 62.0in
Depth 28.0in
Shipping Weight 450.0lbs
Shelves 6
Construction stainless steel
Depth (front - back) 25" - 30"
Specifications Super Duty Queen Mary Enclosed Cart, (6) 23-3/4" x 53-1/2" shelves with front edge flanged down spaced 19" apart, stainless steel construction, heavy duty push handles, full extension bumper, 8" heavy duty polyurethane casters 1600 lb. capacity
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply