FWE / Food Warming Equipment Co., Inc. OTR-1826-03-18 Pan Racks
SKU: OTR-1826-03-18
/each
Free Shipping
Want to speak to an expert?
FWE OTR-1826-03-18 mobile aluminum pan rack holds 18 18x26 trays, 65"H, welded frame, fixed 3" OC, 5" swivel casters for easy transport
Manufacturer FWE / Food Warming Equipment Co., Inc.
Height 65.0in
Width 21.0in
Depth 26.0in
Shipping Weight 80.0lbs
Ships assembled / welded
Sides open sides
Loading end loading
Pan Capacity 16 - 20
Height 61" - 66"
Centers 3 to 3-3/4" centers
Construction aluminum
Top open top
Specifications Tray Rack, mobile, 65"H, open sides, capacity (18) 18" x 26" trays-pans, fixed 3" OC, welded aluminum construction, 5" swivel casters
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply