Beverage Air HBR72HC-1-HG Horizon Series Reach-in Refrigerators
SKU: HBR72HC-1-HG
/each
Free Shipping
Want to speak to an expert?
Beverage Air Horizon 72" reach-in fridge, 3-section glass doors, 70 cu ft, LED lighting, adjustable shelves, R290 efficient cooling.
Manufacturer Beverage Air
Brand name Horizon Series
Certifications cULus, UL EPH Classified, UL-Sanitation
Height 84.13in
Width 75.0in
Depth 33.5in
Shipping Weight 771.0lbs
Door Style half hinged
Exterior Finish all stainless steel exterior
Capacity 54 - 85 cu. ft.
Refrigeration self-contained, bottom mounted
Compressor HP 1/2 HP
Size 3 section
Door Type glass (display)
Interior Finish all stainless steel interior
After 24 hours, we cannot guarantee that any changes or cancellations can be made.
  • Return requests must be submitted within 30 days of delivery
  • Items must be unused and in original packaging
  • 35% restocking fee and return freight/crating fees apply